Aktualna obvestila

PONOVNO POVEČANO ŠTEVILO DRZNIH TATVIN V NAŠI OBČINI

Z vrhniške policijske postaje so nas opozorili, da tudi na območju naše občine v zadnjem času beležijo večje število drznih tatvin. Tatovi si zlasti izbirajo bolj osamljene stanovanjske objekte s starejšimi prebivalci ter si, pod pretvezo da so uslužbenci komunalnega podjetja, Telekoma, različni serviserji ali prodajalci ipd., omogočijo vstop v hišo oz. stanovanje. Običajno delujejo v parih ali manjših skupinah, tako da eden zamoti stanovalca, drugi pa med tem izvrši krajo denarja, nakita in/ali drugih manjših vrednih predmetov. Lahko pa si tatovi neko hišo tudi dalj časa ogledujejo, da ugotovijo, kdaj stanovalcev ni doma ter potem ob primernem času vdrejo vanjo in/ali garažo/gospodarsko poslopje ter odnesejo (v primeru vozil pa tudi odpeljejo) vse kar je vrednega.

Bodimo torej previdni in pozorni. Nikoli ne spuščajmo neznancev v hišo, zlasti ne dveh ali več naenkrat. Če se predstavljajo kot uslužbenci tega ali onega podjetja, serviserji ipd. po telefonu pri tem podjetju preverimo ali so k nam res poslali svoje delavce, preden jim odpremo vrata. V kolikor opazimo, da se v okolici večkrat pojavijo eni ali isti neznanci oz. neznana vozila, si jih poskušamo čim bolj zapomniti in po možnosti tudi fotografirati ter čim prej obvestiti policijo.
Nasvete policije z zvezi s tatvinami oz. njihovim preprečevanjem ter ravnanjem ob tovrstnih dogodkih si lahko podrobneje preberete na spletni strani

Ostala aktualna obvestila

10. 1. 2022
DNEVI CEPLJENJA – CEPLJENJE V BOROVNICI 13.1.2022

V Borovnici bo v Lovskem domu (Miklavičeva 2 a) 13. 1. 2022, od 13:00 do 19.00, potekalo brezplačno cepljenje  za starejše od 12 let proti obolelosti za COVID-19 s cepivom Comirnaty proizvajalca Pfizer. Cepiti se je mogoče za prvi, drugi ali tretji odmerek cepiva, v zadnji dveh primerih ne glede na vrsto predhodno prejetega cepiva. Ob cepljenju je s seboj potrebno obvezno imeti CEPILNI KARTONČEK, ZDRAVSTVENO KARTICO IN OSEBNO IZKAZNICO.

V okviru ponovljenih Dni cepljenja se je mogoče pod enakimi pogoji cepiti tudi v Zdravstvenem domu Vrhnika, na Vrhniki,  in sicer v ponedeljek, 10.1.2021, torek, 11.1.2022, sredo, 12.2022 med 8.30in 13.30, v četrtek. 13.1. 2022 od  8.00 do 19.00  ter v petek, 14. 1. 2022 in soboto, 15. 1. 2022, med 8.00 in 22.00.ZA OTROKE OD 5. -11. LETA JE ORGANIZIRANO CEPLJENJE V ČETRTEK, 13.1.2022, od 19.00-20.00. (več …)

10. 1. 2022
OBVESTILO – motena oskrba z vodo

Zaradi odprave okvare na na glavni vodovodni povezavi Vršaj – Fenolit – Borovnica bo jutri, 11.1.2021  od 8.00 do 19.00 motena oskrba z vodo.

Po prekinitvi priporočamo, da se pred ponovno uporabo pitne vode opravi temeljito izpiranje hišne vodovodne napeljave (voda naj iz vsake pipe teče približno 2 minuti oziroma do ustalitve temperature). Pred izpiranjem je potrebno ostraniti mrežice na pipah.

Prosimo za razumevanje.

JP KPV d.o.o.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100072096882059 

OBVESTILO O DOGODKU

Podatek je obvezen

Dogodek uspešno poslan!