Z Regijsko garancijsko shemo hitreje in ugodneje do kredita za mikro, mala in srednje velika podjetja
Regijske garancijske sheme v Osrednjeslovenski regiji odpira nove možnosti za še hitrejše in lažje pridobivanje kreditov namenjenih za pokritje stroškov materialnih investicij (nakup strojev in opreme, nakup zemljišč, stroške komunalnega in infrastrukturnega opremljanja zemljišč, stroški gradnje in/ali nakupa objekta), stroškov nematerialnih investicij (prenos tehnologije z nakupom patentov, licenc, blagovnih znamk, znanja ali nepatentiranega tehničnega znanja), prav tako pa tudi stroškov najema poslovnih prostorov in opreme, promocijskih aktivnosti, priprave in izdelave razvojnih, investicijskih in drugih dokumentacij ter študij, pridobivanja intelektualnih pravic, …
Shema, v okviru katere je moč pridobiti garancije za bančne kredite mikro, malim in srednje velikim podjetjem, upravičeni prijavitelji pa so tudi socialna podjetja, ki delujejo in vlagajo na območju občin statistične regije Osrednja Slovenija. Statistična regija obsega naslednje občine: Borovnica, Brezovica, Dobrepolje, Dobrova – Polhov Gradec, Dol pri Ljubljani, Domžale, Grosuplje, Horjul, Ig, Ivančna Gorica, Kamnik, Komenda, Logatec, Log – Dragomer, Lukovica, Medvode, Mengeš, Mestna občina Ljubljana, Moravče, Škofljica, Šmartno pri Litiji, Trzin, Velike Lašče, Vodice in Vrhnika.
Iz garancijskega sklada v katerem je 562.500 evrov, bo Regionalna razvojna agencija Ljubljanske urbane regije (RRA LUR) izdajala garancije v višini 50 do 80 % vrednosti kredita, preostalo vrednost kredita pa bo zavarovala banka po svojih pogojih. Najnižji znesek kredita je 8.000 EUR, najvišji pa 500.000 EUR za investicije in 200.000 EUR za obratna sredstva.
Rok za prijavo vloge in pripadajočih obrazcev na javni razpis, ki je odprt od dneva objave v Uradnem listu RS št. 40/2017 do porabe sredstev oziroma najpozneje do 15. 5. 2018, je potrebno poslati s priporočeno pošiljko po pošti ali osebno oddati na naslov RRA LUR, Tehnološki park 19, 1000 Ljubljana.
V času odprtja razpisa se lahko za dodatne informacije obrnete na RRA LUR, tel: 01 306 1902 oziroma na e-naslov: roman.medved@ljubljana.si.
Ostala aktualna obvestila
V torek, 26. 1. 2021, se tudi v Borovnici ponovno začenja izobraževanja učencev prve triade OŠ v šolskih prostorih. Tako se bodo po treh mesecih v šole vrnili otroci, stari od 6 do 10 let, med katerimi so številni, zlasti prvošolčki, že pozabili, kaj vse so prve dni šolskega pouka izvedeli o tem, kako varno v šolo in nazaj domov oz. katere nevarnosti jih čakajo na poti do šole, na kaj morajo biti predvsem pozorni in kako morajo ravnati, da se bodo tem nevarnostim izognili. Občina Borovnica bo na javnih cestnih površinah oz. na šolskih poteh, ponovno označila kritične točke, predvsem mesta, kjer otroci prehajajo ceste. Voznike prosimo, naj bodo ponovno še posebej pozorni na otroke v prometu in naj se zavedajo, da ti niso “pomanjšani” odrasli ter zaradi tega lahko tudi v prometu naredijo marsikatero nepričakovano potezo, na kar morajo oz. moramo biti vozniki pripravljeni, da preprečimo bolj ali manj hude ali, bog ne daj, usodne posledice.
Z 31. 1. 2021 se bo iztekel rok Javne razgrnitve dopolnjenega osnutka tretjih sprememb in dopolnitev Ureditvenega načrta območja Struge v Borovnici in usklajenega Okoljskega priporočila za pripravo tretjih sprememb in dopolnitev ureditvenega načrta za lesnoindustrijski kombinat LIKO v Borovnici “SDUN Struge -3, št. 3500-0001/2019-29 z dne 23. 11. 2020. V sredo, 20. 1. 2021 je s tem v zvezi preko ZOOM povezave potekala javna obravnava. Občane ponovno pozivamo, naj nam svoje morebitne pripombe ter predloge za spremembe in dopolnitve enega ali drugega ali obeh zgoraj navedenih dokumentov posredujejo do navedenega roka, bodisi preko e-pošte na obcina@borovnica.si bodisi po pošti na Občina Borovnica, Paplerjeva ulica 22, 1353 Borovnica. Vsa vprašanja in pobude bodo objavljena skupaj s pojasnili in odgovori občinske uprave. Gradivo je dostopno na spletni strani Občine Borovnica v razdelku Namere in objave.
Občani občinsko upravo velikokrat sprašujejo kje lahko dobijo material za posipanje v zimskem času. Veliko se jih poslužuje posipnega materiala, mešanice soli in peska, iz zabojnikov nameščenih po občini. Vendar slednji niso nameščeni za posameznike, temveč za ažurno zimsko vzdrževanje javnih prometnih površin s strani izvajalcev zimske službe.
Zato občane pozivamo, da ne uporabljajo posipnega materiala iz občinskih zabojnikov, temveč si za potrebe posipanja svojih zasebnih površin kot tudi za neposredne javne površine, ki so jih dolžni očistiti sami (pločniki ob njihovi posesti), posipni material zagotovijo sami. Obenem pozivamo vse občane, da dosledno in pravočasno poskrbijo za odstranitev snega in ledu z omenjenih javnih površin in vegetacije ob cesti.