Posodobitev in formalizacije civilne zaščite v Borovnici
22. 6. 2016 je bilo v OŠ dr. Ivana Korošca srečanje, na katerem je delovna skupina za posodobitev sistema civilne zaščite, ki jo je imenoval župan, predstavila nov načrt civilne zaščite in reševanja v občini, z ocenami ogroženosti po posameznih področjih ter predlogom nove kadrovske strukture. Za področje potresne varnosti je že narejen nov načrt, ki je tudi že usklajen z državnim načrtom, za ostala področja pa so novi načrti v pripravi. Sledilo bo imenovanje, usposabljanje in opremljanje vseh enot civilne zaščite in reševanja ter formalizacija načrtov in postopkov.
Ostale novice
Čiščenje strug vodotokov je pomembno za ustrezen pretok vode in s tem za zmanjševanje poplavne ogroženosti, ponekod pa tudi za ustrezno odvodnjavanje kmetijskih površin. V februarju je izvajalec na območju občine Borovnica očistil:
- Gantarjev potok, na Dolu pri Borovnici, od ceste Vrhnika – Borovnica do izliva v Jeršinov kanal v dolžini 200 m;
- strugo stare Borovnišnice v dolžini 450 m;
- Jeršinov kanal v dolžini 780 m;
- Strugo nove Borovnišnice v dolžini 1270 m.
Da je bil skrajni čas, da se struge očisti kaže tudi količina materiala na začasni deponiji pri gasilskem domu na Bregu pri Borovnici (glej fotografijo).
V petek 5. marca 2021 so se v prostorih SŽ-Potniški promet, d. o. o. sestali direktorica mag. Darja Kocjan s sodelavko Petro Privšek, vodjo službe za prodajo in marketing in strokovnim sodelavcem Primožem Kokaljem, ter župan Občine Borovnica Bojan Čebela s sodelavcem Andrejem Klemencem, višjim svetovalcem za razvoj in razvojne projekte. Uvodoma se je mag. Darja Kocjan zahvalila za hiter odziv občine na pobudo, katere namen je izboljšati sodelovaje z občinami pri razvoju železniškega potniškega prometa in trajnostne mobilnosti v Sloveniji, tudi z izboljšanjem produktov in storitev namenjenim uporabnikom železniškega potniškega prevoza.